Sünnituskogemus

Sünnituskogemus

Armsad naised!

Tahan Teiega jagada killukest ühest imelisest loost. Lihtsalt selleks, et luua siia maailma rohkem ka seda pilti, milline sünnituskogemus on veel võimalik!:)

See lugu ja jagamine tegi mind nii rõõmsaks ja andis veel uut jõudu ja usku juurde, et naised saavad tõesti ennast ise nii palju aidata, et sünnitus võiks olla imeline kogemus!

Teadlikult sünnitamine. Valmistumine. Emotsionaalselt ja füüsiliselt. Hirmudest vabanemine enne sünnitust. Teadvustamine, mis toimub. Beebiga kontaktis olemine. Oma keha usaldamine. Sügavad hingamised, et beebi saaks palju hapnikku ja keha lõdvestuks. Ja suhtlemine. Usaldamine.

Ja selle kõige tulemusel ütleb hiljuti sünnitanud naine, et see kõik oli nii võimas, nii imeline ja nii väestav..et ta tunneb, et on tõesti väge täis ja võimas naine ja saab kõigega hakkama! Ning seda ülivõrdes ja kordades rohkem, kui enne sünnitust. Ja ta tõesti südamest nautis oma sünnitust! <3

Ja see viis, see sära ja nauding, kui ta oma sünnitusest rääkis.. Lihtsalt võimas ja imeline! <3

Sooviks kõikidele maailma naistele võimalust oma sünnitust niimoodi kogeda!

Aitäh armas, et seda minuga jagasid! Imelist kasvamist!

Minu päeva mõte.. Ma tõesti ootan oma teist sünnitust. Et kasutada kõike seda uut teadlikkust, mis minus on. Kogemust esimesest sünnitusest. Doulaks õppimisel õpitut. Emaks olemises kogetut. Võtta vastu doula toetust. Mehe toetust. Enda toetust! Olla kohal. Olla kontaktis. Ja kogeda, mis on minu teine sünnitus. Rõõmuga, naudinguga.

Lisaks rääkides sünnituskogemusest. Soovitus: pane oma sünnituslugu kirja. Iseenda jaoks. Ükskõik, milline su lugu on. Selle läbi kirjutamine aitab edasi liikuda. Kas head mäletada. Või keerulise osa läbi töötada. Ja rahu teha. Siiralt soovitan. Hea sõbra või toetajaga rääkimine on ka hea. Aga ka siis võiks läbi ka kirjutada. Kirja saab panna kõik, iga detaili. Kõik on oluline. Ja see aitab:)

Imelisi sünnitusi. ❤️

Maarja-Liis Õispuu

Saare Doula – Sünnitoetaja Saaremaal